Лікування волосся
Інформація готується
З цією процедурою добре поєднуються
Випадіння волосся – як лікувати?
Невідомо, звідки з’явився цей міф, що можна купити чарівний шампунь, і волосся почне рости і колоситися. Це зовсім не так. Давайте докладно поговоримо про випадіння волосся.
В дерматології виділяють багато різних типів випадіння волосся. І те, що ви бачите під час миття волосся в осінньо-зимовий період – це, швидше за все, сезонне випадіння.
Для стимуляції росту волосся шампуню, на жаль, недостатньо. Або просто попити якісь вітамінки – цього також замало.
Якщо вас турбує випадіння волосся, перший лікар, до якого ви можете звернутися, це лікар-дерматолог. Деякі лікарі-дерматологи називають себе трихологами, тобто лікарями, які займаються суто волоссям. Але все одно, спочатку трихолог – це лікар-дерматолог, оскільки волосся, як і нігті, є відростками нашої шкіри. Ось тому нігтями та волоссям займається лікар-дерматолог.
Протягом року у нас є два цикли випадання, або зміни волосся:
>> осінній період;
>> рання весна.
Напередодні сезонного випадіння волосся потрібно підтримати волосся тим, що використовувати спеціальні лосьйони для його зміцнення. Ці засоби наносять на голову, на відміну від шампунів, які просто наносяться на волосся. Також слід приймати вітамінні добавки, що покращують структуру волосся. Зазвичай в такі добавки входять:
> Вітаміни групи В;
> Мікроелементи;
> Амінокислоти.
Але якщо ступінь випадіння волосся явно збільшився, тобто раніше це було не багато, а тепер дійсно відчутно більше волосся, що випало, тоді, звичайно ж, зверніться до лікаря-дерматолога, так як випадіння волосся не завжди вирішується простими методами, які ви можете купити в будь-якому магазині чи аптеці.
Крок 1. Насамперед, приходячи до лікаря-дерматолога, відбувається довга детальна розмова, збирається анамнез, питається – чим пацієнт живе; приймає якісь специфічні препарати, наприклад, гормональні контрацептиви; через що і коли з’явилося випадання волосся.
Найбільш поширеними формами випадіння волосся є:
> андрогенетичний вид випідання волосся;
> телогенове випадіння;
> дифузне порідшання;
> інші різні діагнози, які ставляться з проблем волосистої частини голови.
Крок 2. Після збирання анамнезу ми обов’язково призначаємо аналізи. Це дуже важлива частина, коли лікар повинен призначити аналізи, якщо поставлено діагноз певного типу випадіння волосся. Навіть якщо це просто дифузне порідшання. Список аналізів може бути різним, залежно від типу випадіння. Починаючи з найпростішого загального аналізу крові, печінкові та ниркові проби, часто кров здається на мікроелементи та вітаміни, і до досить складних аналізів, наприклад – гормональна панель. Це дуже важливий аналіз, який може зазначити причину випадіння волосся.
Іноді пацієнти, які прийшли з проблемою випадіння волосся, обурюються, що їх направили на якусь незліченну кількість аналізів. Але насправді аналізів треба здати багато, щоб встановити справжню причину проблеми.
Оцінити стан гормональної системи ми не можемо, просто оглянувши пацієнта. Потрібно мати справді великі проблеми, щоб їх було видно неозброєним оком. А на випадіння волосся може впливати дуже невелика зміна у пропорції між певними гормонами і через це гормони певного типу, наприклад андрогени, бомбардують волосяний фолікул, змушуючи його старіти швидше та швидше залишати голову.
Тож обов’язкові аналізи – потрібні!
Іноді при дифузному порідінні волосся, однієї з простих форм цієї проблеми, ми обмежуємося досить невеликим списком аналізів. При цьому дуже часто виявляється дефіцит вітамінів групи В. Також до випадіння волосся можуть призвести зміни у феритині та гемоглобіні – свого роду прояв анемії.
Важливо досліджувати свій фолатний цикл, приймати багато фолатів, тому що без них вітаміни групи просто не засвояться.
Іноді бувають помилки в коферментах, і тому також не засвоюються якісь вітаміни. Тому організм намагається позбутися волосся, тому що він просто не може їх живити належним чином.
Найулюбленіший препарат, який ми призначаємо для росту волосся, – це біотин. Це один із вітамінів групи В, який якраз і становить основну структуру волосся.
Також дуже важливим препаратом є метіонін, вітамін С.
Комплекси вітамінів для росту волосся, це
>> вітаміни групи В з великим дозуванням біотину,
>> вітамін С,
>> метіонін,
>> мідь, марганець, селен.
Мікроелементи визначають не просто зростання волосся, а саме структуру волосся.
Але, все-таки, ці вітамінні комплекси бажано, щоб призначив лікар-дерматолог. Тому що певний вітамін вам може бути потрібний, а інший – ні. Тому брати якийсь величезний комплекс, який не потрібний для вашої голови, це не завжди можливо і не завжди потрібно.
Крок 3. Найважливіше – це ще й лікування шкіри голови. Препарати, які повинні стимулювати ріст волосся, повинні наноситися на шкіру досить тривалий час. Тоді як шампуні на нашій голові є кілька хвилин, у кращому випадку.
Так, спеціалізовані лікарські лінії містять шампуні із додатковими діючими речовинами. Але внаслідок того, що шампунь знаходиться дуже короткий час на шкірі голови, брати його за основний лікарський засіб як стимулятор росту, неможливо. Це лише додатковий засіб. А основним лікуванням є лосьйони для росту волосся. Вони справді можуть певним чином перетворити ті процеси, які проходять на волосистій частині голови: зупинити випадання волосся, або заблокувати певні рецептори, або стимулювати мікроциркуляцію. У цій ситуації всі лосьйони хороші!
Але, знову ж таки, за призначення лосьйонів має взятися лікар-дерматолог.
Неодноразово на прийомі пацієнти висловлювали претензії щодо того чи іншого препарату, який пацієнт сам собі призначив. Але цей препарат і не повинен був допомогти, тому що найважливішим у процесі позбавлення від проблеми випадання волосся є правильне призначення та застосування лікуючих методів.